Milá a oblíbená přítelkyně. Zubatá.

31. prosince 2010 v 11:07 | Prue |  Myšlenky
ke článku "Mílá a oblíbená přítelkyně. Zubatá."
Můžeš utíkat, ale neschováš se. Před čím? Před smrtí. Musím přiznat, že toto téma mě jednak fascinuje, ale už dlouho mi leze do myšlenek. Ne v tom smyslu že bych chtěla spáchat třeba sebevraždu nebo někoho zabít, ale je to pro mě prostě zajímavé téma. A hlavně diskutabilní, což se mi líbí. Otázky ohledně paní zubaté se dají rozebírat dlouho. Já vám na některé povím svůj názor.


Máme se smrti bát?
Určitě nemáme. Je to přirozené stejně jako potřeba jídla nebo vody. Každý ji jednou zakusí. A když už se bát, tak ne o sebe. Jen někdo s vysokým pudem sebezáchovy a ještě vyšší mírou sobeckosti by se bál více své smrti než smrti blízkých. Znám to z vlastní skušenosti. A to mi umřeli "jenom" prarodiče. Co teprve mamča s taťkou? Tohle je pro mě horší představa než to, že umřu sama. Ptám se sama sebe, jestli se bojím ráno probudit, ne. Tak proč se bát smrti? Vždyť je to jako jít spát... (v případě že umřete přirozenou smrtí)

Co tedy smrt je?
Řekla bych, že něco jako brána dál. Proč být tak přízemní a myslet si, že nic takového být nemůže? Chtě nechtě jsem si teďka vzpoměla na osvícenství a na to, jak jsem se tomu smála. A směju se dál. Ti, kteří chtějí stále něco dokazovat pomocí vědy, něch´t dokážou, že něco jako druhý svět neexistuje. Dokazování, dokazování - k čemu to je? Takže co smrt je? Ať osoba, nic nebo třeba již zmíněný průchod do jiného světa, nedozvíme se to. Ale tak to má být, teď mi to přide takové roztomilé (asi mě máte za blázna nebo za blba, který nezná význam slova roztomilost, ale zkuste to pochopit v trochu jiném významu), když se neví všechno do konce. Jak by vám to ael připadalo, kdyby se to vědělo? jasně, chvíli by to bylo zajímavé, ale co pak? Nuda a jen nuda - zase další záhada vyřešena, no k čemu to je?

Jak smrt vypadá a jaká je?
Tak třeba je to taková tetička v černém kápi, která mává rukama a řítí se proti vám. Strašidlo co děsí děti, ale přecejen, děsit děti smrtí mi příjde pošetilé. (Znáte Polednici? Třeba tu s Bolkem Polívkou?) Jednoduše, jakou máte fantazii, takovou máte smrt. Může být všechno a může být nic. Co třeba obláček páry, jenž do vás vstoupí a uloží vás k poklidnému spánku? Nebo třeba kostra v plavkách, to záleží na vás... A jaká smrt je? Děsivá, milá, psychopatická,...? Záleží na vás.

Co se stane po smrti?
Stále si myslím, že smrt je průchod dál a může tedy být mnoho možností co se po projití bránou bude dít. Peklo nebo nebe? Kam poletí beruška? A co takhle místo, které je pro zemřelého člověka zajímavé nebo důležité? Proč by milující matka nemohla projít branou do rodinného domku, kde by na ni z rámů koukaly děti? A co takhle květinářka na obrovitánské louce plné růstodivných květin? (a kam by se dostal popelář?) Zkrátka představte si vaše oblíbené místo, činost, osobu či zvíře a spojte si je v jedno. Ja bych se například dostala buť do egyptského paláce a tam se jen procházela, to samotné by pro ě byl dokonalý zážitek. Ale ještě dokonalejší... stát se upírem. Asi jsem zabočila od tématu, k tomuhle se ještě vrátím
oddělovač
Když se na to dívá s odstupem dne, vidím, že jsem to napsala tak, jak jsem chtěla. Ale určitě se k tomuto tématu ještě vrátím. A na závěr jedna otázka pro vás:

Bojíte se, až umřete vy? Co myslíte že se stane potom?
Prue (menší) 


Komentáře

1 Tezí Tezí | Web | 31. prosince 2010 v 11:10 | Reagovat

Ano, bojím se až umřu já. Bojím se hlavně smrti dlouhé a bolestné. Že mě někdo zastřelí, probodne nožem, otráví a jed mi bude vyžírat orgány (to poslední je hovadina :D).. Ale ano, bojím se. Celkem často nad tím uvažuji.

Jináč, dobrá úvaha, ty :)

2 Prue Prue | Web | 31. prosince 2010 v 11:37 | Reagovat

[1]: děkuju :-) abych pravdu řekla, nad zdlouhavou smrtí jsem ani moc nepomýšlela...

3 Kakačka Kakačka | Web | 31. prosince 2010 v 12:46 | Reagovat

Taky si myslím, že existuje něco jako posmrtný život. Já spíš přemýšlím nad tím, jaká je nejnebolestvivější smrt. Nebo kdybych se chtěla zabít tak jak bych to udělala, aby to moc nebolelo :). Jinak díky za názor na komix ;)

4 Phoebe Phoebe | Web | 4. ledna 2011 v 11:39 | Reagovat

Nádherný článek, vím, že bych měla taky něco napsat... snad to výjde dneska, to víš škola :P

A smrti ani sama nevím, jestli se bát, nebát,... Kdyby proti mě šel masový vrah, tak se samozřejmě bojím. Kdybych se topila-bála bych se, kdyby hořelo,... Ale zase kdybych byla stará, milá (clž se asi nestane :D) 80-ti letá babička co sedí ve svém teploučkém křesle u telenovely a cítí, že už se ze svého spánku nezbudí, bála bych se o druhé-své děti, vnoučata, manžela,... je to opravdu zvláští téma :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama