Leden 2011

Deník snů

21. ledna 2011 v 20:08 | Prue |  Deník
nightmare - http://browse.deviantart.com/?qh=&section=&q=nightmare#/d2013jq
Blbosti. Nápad. Realizace.

Toť popis vzniku tohoto článku, ve kterém napíši o mé noční můře. Poprvé se mi zdála jako malé holce, myslím, že mi mohlo být tak pět roků. Většinou si sny nepamatuju, jenže poslední dobou se to rapidně mění. Každé ráno se probouzím a vím přesně o tom, co se mi zdálo. Pěkné i zlé sny. Jsou to spíše takové záblesky, ale docela slušně se z toho dá poskládat Sen...

Tak tedy, znám místo. Stále mám v hlavě, kde se mi ten sen zdál, přestože jen určitý pohled na krajinu a na osoby, které tam se mnou byly. Vidím obraz, na pravé straně se rozprostírá hustý jehličnatý les, do kterého vede jen chodníček od většího a starého penzionu, kde jsme bydleli. Soudě podle snu ten penzion neměl výtak, protože jinak by mi to nedávalo smysl.


Nenávist a zášť. Co se dá zrodit z přátelství?

20. ledna 2011 v 18:56 | Prue |  Myšlenky
Lhaní, pomlouvání a zase lhaní. Tohle mě dokáže vytočit ze všeho nejvíce a ještě k tomu od kamarádky, které věřím! Asi jsem byla trochu bláhová (nebo trochu víc), když jsem se od začátku problému ujišťovala, že se to nějak vyřeší, přestože jsem věděla, že se to nevyřeší. Smutné. Smutné pro mě.


Čarodějnice

18. ledna 2011 v 20:18 | Phoebe |  Mýtická stvoření
© Níniel-Nienor
Tak asi tady není (doufám) nikdo takový, kdo by nevěděl, co, nebo spíš kdo
© Níniel-Nienor
jsou to čarodějnice. Ovšem se i u některých jistě liší představy o nich. Každý člověk je originál, myslím, že nikdo (nebo jen malá většina z vás) bude mt stejný názor jako já. Ovšem co se bude týkat tohoto malého ,,výzkumu" mohli byste mi pomoci s okomentováním tohoto článku, kde napíšete svůj pohled a názor na čarodějnice, nikoliv reklamy na vaše blogísky-slečna "krásná" vám radí špatně (pardon, to nejde se nepřipojit). Myslím, že toto bude za dnešek už můj poslední článek. Ale čas opravdu nemám, někde jsem se dočetla, že průměr jsou dva články za den. To by bylo super, vemte si, kdyby se to ještě vynásobilo dvěma, protože jsme dvě-ikdyž to tak nevypadá, protože pořád nic nepřidávám. Super by to bylo, kdybychom měli aspoň dvouhodinovku a to 5x týdně blogování ve škole. To bych si nechala líbit. Ale to bylo jen tak ,,báj d vej" (btw., mimochodem). Teď už konečně k těm čarodějnicím.

Nymfy

18. ledna 2011 v 19:13 | Phoebe |  Mýtická stvoření
Tak a je čas, abych taky něco napsala. Moje aktivita je příšerná díky škole. Protože jsem si teď dělala úkol na počítači, tak můžu sem na chvilku vběhnout.
Dnešní článek můj třetí v historii tohoto blogu bude o nymfách. Určitě jste to někdy slyšeli. Nebo snad ne? Tak právě proto čti dál,...

charakteristika Trpaslíků

18. ledna 2011 v 14:59 | Prue |  Mýtická stvoření
Prostě to píšu do téhle rubriky. Patří to sem. To jsme takhle jednou při hodině angličtiny byli s mími spoluseícími rychleji hotovi a měli jsme chvilku pro sebe, když kámoš začal s charakteristikou trpaslíků..


Jsem krásná, zakomplexovaná a blbá, nezáviďte!

16. ledna 2011 v 12:33 | Prue |  Myšlenky
© Níniel-Nienor
Krásná.cz (reklamy jsou přece cool a in, ne?)

Skládám se smíchy při čtení některých článků na téma krásná.cz. Nový internetový server, který nám dává nezbytné rady o životě a poučuje nás kdo jiný, než 13ti leté pipiny ,co ví o životě hovno. (Neříkám, že všechny holčiny v tomhle pubertálním věku jsou takové.)


Knižní upíři

15. ledna 2011 v 21:37 | Prue |  Mýtická stvoření
twilight
Upíři z twilight ságy.
Tyhle červenooké, někdy hnědooké, upíry zná asi každý. Já osobně k nim chovám velikou averzi. Sice si je paní Meyerová krásně vymyslela, ale sahají mi na ty klasické. Takže tito upíři vás ze všeho nejvíce dojmou svou krásou - vždy štíhlí, krásné vlasy, božský obličej, dokonalá vůně a kdoví co ještě. Tohle jsou první znaky, které u nich spozorujete. Dále pak jejich neobvyklou rychlost, sílu a postřehy. (Jako když Bella upustila jablko a Edward ho samozřejmě rychle chytil. Či při hrozící stráčce s autem ji sevřel v náručí a auto odstrčil -tím ukázal svou nadlidskou sílu i rychlost- který člověk by taky stihl ve zlomku vteřiny přeskočit parkoviště, že?) Dalším jejich znakem je blyštící se pokožka na slunci. Známá scéna jak si Edward sundává košili v kuželu světla, mě osobně teda moc pěkný v té chvíli nepřipadal. Za zmínění určitě stojí jejich schopnosti; dary, jak oni říkají. Čtení myšlenek, předpovídání budoucnosti, ochrané štíty, elektrické šoky, ovládání emocí, stopaři...Duchové stromů - kresba a malba

11. ledna 2011 v 15:00 | Prue |  Mýtická stvoření
Kresbička z jednoho filmu, který jsem jako malá naprosto milovala. Naschvál tenhle článek řadím do rubriky mýtická stvoření, protože k těmhle miláčkům mám také co říct. Ten film - určitě jej mnozí znáte, jméno ale neřeknu. Takže, tihle duchové stromů všichni do jednoho vzhlížejí k duchovi lesa. Jsou to malá a roztomilá stvoření s až příliš velkou hlavou. Pokud nějakého potkáte v lese, znamená to, že právě tohle místo je zdravé a vhodné k relaxaci. Nmusíte se jich bát, vedou společenský život a pomáhají si. Ale nemyslete si, že jsou to domácí mazlíčci. K milým lidem se chovají mile, zlým uškodí zhoršením nálady a při ničení jejich lesa i depresemi.


PŘEŽÍT →úvod←

10. ledna 2011 v 21:05 | Prue |  Povídky
Přežít
Utíkám hlubokým lesem, kořeny stromů a opadané jehličí mi drásají nohy. Já však stále běžím dál.. Kolem mne prosvítá stále více světla, sluneční paprsky mi dopadají na vlasy a promítá odlesky na stromy rostoucí v okolí. Hlavou mi víří spousty myšlenek, ale jen jedna je ta důležitá, ta rozhodující. Došel mi dech právě ve chvíli, kdy jsem proběhla kolem jezírka. Slunce již vystoupilo dostatečně vysoko, abych v odrazu na vodní hladině viděla dominující část mého obličeje. Jizvu, která se mi táhne přes světle šedé oči až pod ústa. V lesích na mou krásu ani znetvořní nikdo nehledí, nikdo si nevšimne toho, že mám vlasy skoro bílé, jen s lehkým nádechem zlata. Natož pak mojich chyb. V tom je ta výhoda, oni vás mají ráda i přes vzhled - stačí jen, když máte dobré srdce a čisté myšlenky. A ty já mám.


Trolové

10. ledna 2011 v 16:05 | Prue |  Mýtická stvoření
Trol je bájná postava, tuším, že se severské mytologii, potomek obrů či obr sám. Trolové nejčastěji žijí v horách, číhají podél cest anebo se schovávají pod mosty. Tenhle případ bývá v různých pohádkách ukazován nejvíce. Někdo chce přejít přes most a najednou baf! Trol - silný, veliký a škodlivá kouzla ovládající. Projděte vedle škodlivého, hloupého trola a sežere vás. V pověstech se trolové čím dál více zmenšují tak, že dnes známe širokou škálu velikostí, od trpaslíků, skřetů až po troly, kteří vypadají jako z kamene.


Citáty o smrti

4. ledna 2011 v 21:40 | Phoebe |  Myšlenky (P)
© Níniel-Nienor

Ještě než se zase změní téma od smrti, ještě bych sem dala pár citátů o smrti. Nevím, jaký bych napsala článek, ale tuto ,,pohřební" či ,,mrtvou" (jistě víte co myslím) atmosféru chci ještě ponechat. Co za článek, když už v tomto a v tomto článku máte vše dokonale shrnuté. Možná někdo z vás nemá rád citáty, ale doufám, že aspoň dáte celý článek a pár si jich přečtete,...

Posmrtný život

3. ledna 2011 v 20:55 | Prue |  Myšlenky
To se mi někdo trefil do noty. Nejspíš má hodně lidí jiný názor, ale tady je ten můj.
Smrt není zlá, zlá je pouze cesta k ní.


Věřím, že něco podobného jako posmrtný život existuje. Ale co se prvně musí stát, aby jsme na to přišli? Není to nejvýhodnější varianta. Prostě musíme umřít. Ikdyž, slyšeli jste někdy o klinické smrti? Když se to tak vezme, díky ní vlastně můžeme nahlédnout dál a zjistit, co nás čeká.