Čarodějnice

18. ledna 2011 v 20:18 | Phoebe |  Mýtická stvoření
© Níniel-Nienor
Tak asi tady není (doufám) nikdo takový, kdo by nevěděl, co, nebo spíš kdo
© Níniel-Nienor
jsou to čarodějnice. Ovšem se i u některých jistě liší představy o nich. Každý člověk je originál, myslím, že nikdo (nebo jen malá většina z vás) bude mt stejný názor jako já. Ovšem co se bude týkat tohoto malého ,,výzkumu" mohli byste mi pomoci s okomentováním tohoto článku, kde napíšete svůj pohled a názor na čarodějnice, nikoliv reklamy na vaše blogísky-slečna "krásná" vám radí špatně (pardon, to nejde se nepřipojit). Myslím, že toto bude za dnešek už můj poslední článek. Ale čas opravdu nemám, někde jsem se dočetla, že průměr jsou dva články za den. To by bylo super, vemte si, kdyby se to ještě vynásobilo dvěma, protože jsme dvě-ikdyž to tak nevypadá, protože pořád nic nepřidávám. Super by to bylo, kdybychom měli aspoň dvouhodinovku a to 5x týdně blogování ve škole. To bych si nechala líbit. Ale to bylo jen tak ,,báj d vej" (btw., mimochodem). Teď už konečně k těm čarodějnicím.

© Phoebe

Jen pro pořádek, teď trocha teorie. Čarodějnice jsou ženy, které se zabývaly čaroděnictvím. Jejich ,,čarování" určitě známe. Kletby, uhranutí, kouzla a nápoje lásky, věštění,...
A teď se vžijte do mých představ... Je středověk, temný podvečer , prší a oblohu křižují blesky. Když v tom po vypálené a vypleněné louce jde žena. Má kápi, náhrdelík s lebkou, děsivý a tak zvláštně magický pohled. Není ale ošklivá, naopak velmi krásná žena. Tak to je má představa čarodějnice a řekla bych, že obrázek nalevo dokonale odpovídá mé fatazii ← Ale někdo ji bere zase jako ježibabu z pohádky o perníkové chaloupce, nebo jako Will, Irmu, Taranee, Cornelii a Hay-Lin ze seriálu W.I.T.C.H. a nebo zase z amerického seriálu Charmed, ze kterého jsme velmi originálně pobraly naše přezdívky.  (ten seriál mám fakt ráda)
Ale musí být čaroděnice vždy zlé? Toť otázka, zaměříme se třeba zase na tu slavnou antiku. Tam existovaly různé pohledy na ně buď to ten špatný-jsou to ženy, které pošují nejaké jejich mravnostní zákony a řády a nějaké zlé umysly a druhé straně zase krásné, mocné a laskavé. To mě přimělo, vrátit se zase do dob temna, tedy středověku. Ten jejich rodinný život se mi naprosto příčí. Manželka nepracue, jen vaří uklízí a plodí děti. Pak jak příjde manžel z práce, ho musí opečovávat a tolerance nevěry je samozřejmá. A nemusíme tady mluvit o jedné nevěře... To byl úkor žen, který schavlovala jak šlechta ,tak církev. Ale čarodějnice se vymykaly jejich kontrole. Byly mocné, silné a šlechta ani církev neměla nad nimi moc. Proto ten strach z čarodějnic a to pronásledování, měli totiž strach z
© Phoebe
žen. Jak jsem psala výš ten rodinný život, tak se musela chovat každá žena. Dovedete si to někdo představit? Já teda ne! Já beru čarodějnictví, jako nějakého předchůdce feminismu. Kdy prostě ženy měly dost nadvlády mužů. Ale to je zase pozitivní náhled. Kamarádka mi říkala o nějaké čarodějnici z Anglie, která zavraždila skupinu studentů. Věříte v existenci čarodějnic? Já upřímě ano, ale s magií se pachtovat nechci, přecejen si myslím, že opravdu něco mezi nebem a zemí je. A nechci rozpoutat nějakou bránu a pak aby mě nějací duchové pronásledovaly ve snech v tom nejlepším případě. Já jsem tak trochu větší strašpytel, na to bych fakt neměla a už vůbec ne na černou magii. A co vy? Věříte v existenci čarodějnic? Kouzla a magie? Pustili byste se někdy do něčeho takového? Nebo snad i do černé magie? Určitě komentujte. nepotřebuju mít 100 komentářů, stačí mi třeba jen jeden, protože mě opravdu zajímá, co si myslíte, protože návštěvníci dělají blog. Pro koho by byl, nebýt vás? :) (a nás xP)
Phoebe (menší)
Post scriptum: avatary by me, obrázky deviantart.com


 


Komentáře

1 Prue Prue | 19. ledna 2011 v 19:47 | Reagovat

pro mě jsou čarodejnice takové "dvojté" jednak představa krásných žen, které se vymykaly normálu - krása, chytrost,... Kvůli těmhle jejich "čárům" je podle mě upalovali.

No a zadruhé ježibaby z pohádek - staré, hrbatý, s radavicí na nosu a kočkou na rameni, jak vaří  polévku z havraních očí v obřím kotli :-) :D

to't moje představy..

A k tomu životu žen...stejně jako ty mi tahle verze připadá jako předchůdce feminismu. Schopnéa vzpurné ženy nikdo neznal, tak se nedivím, že se jich tolik báli. Čarodějky, do to! I do believe to witches!! :-)

2 Destiny Destiny | Web | 20. ledna 2011 v 23:34 | Reagovat

Já moc čarodějnice nemusím, baví mě číst tvoje články, hodně se o to zajímáš, že? :)

3 Prue Prue | Web | 21. ledna 2011 v 19:43 | Reagovat

[2]: víš, my jsme tady dvě.tenhle a ten předchozí zrovna napsala ta druhá, ne já :-)

a ano, mě tady tyhle věci dost baví, všechno takové nadpřirozeno je zajímavé :-) a Phoebe...ta ti někdy odoví sama :-)

4 Phoebe Phoebe | Web | 25. ledna 2011 v 11:02 | Reagovat

[1]: :))

[2]: Podle toho, na koho to bylo. Jestli to bylo na mě tak jo, baví a hodně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama