Fénix

5. února 2011 v 11:31 | Prue |  Mýtická stvoření
Fénix, proslavený svým úmrtím v plamenech a opětovném zrození v popelu, je nejzajímavějším a nejnádhernějším ptákem v mytologii. Někteří jemu podobní mají kořeny v číně nebo snad i v japonsku. Někde jsem četla, že fénix jako takový má se prvně objevil v Egyptě či v Arábii.


fénix
Podle některých byl velký jako orel, měl zářící rudé oči a zlaté peří, zetímco podle jiných měl purpurové tělo, modrý či azurový ocas a chocholku na hlavě. Sladký a melodický zpěv nemělo možnost zaslechnout mnoho lidí, prřevážně žil totiž v odlehlých koutech země (taky prý u studní). Za úsvitu se probudil a zapěl svou píseň. Při shánění potravy žádné tvory nezabíjel a neškodil jim, živil se jen kapkami ranní rosy, přes noc utvořené.

ZNOVUZROZENÍ V PLAMENECH
Vždy žije jen jeden fénix, někdo tvrdí, že jeho život je dlouhý 500 let, 1000 let či dokonce 10000 let. Když cítí, že se jeho život chýlí ke konci, vybuduje si hnízdo z voňavoučkých částí stromů, mechů, roslinek a kořínků. Pak se posadil do hnízda, zapálil je a čekal, dokud ho plameny nesežehnou. Z dýmajícího popele se pak k obloze vznesl znovuzrozený pták. Jeho slzy léčí  či dokonce oddalují smrt.

BRUMBÁLŮV FÉNIX
Všechno souvisí se vším a proto nesmím opomenout Foxe. (nikdy jsem doopravdy nepřišla na to jméno, přestože jsem ho několikrát četla v knížce, nedokážu si ho zapamatovat) Tento pták sedával v Brumbálově pracovně na bydélku, zpíval a kontroloval svého pána. Nabyl podoby i jako jeho patron, ředitel jej tedy musel mít ve zvláštní oblibě. Když pak Brumbál zemřel, fénix tesknil a zpíval, což svědčí o jeho dovednosti milovat.

Vživotě jsem na tyto tvoryneslišela nic zlého, ani ve filmu, v knížce nebo někde jinde. Vždy vystupují jako nádherné plamenné bytosti...


 


Komentáře

1 *Dragonfly *Dragonfly | Web | 5. února 2011 v 20:46 | Reagovat

úžasná stvoření:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama